بازوهایی به سبک کوین لورون،ماشین عضله مریلند!

هدف ساده است، فقط رشد کن!

0 ۴۳۷
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر شما هم به دسته بدنسازان سخت کوش تعلق دارید، قبل از قدم گذاشتن در باشگاه و تحریک عضلات به رشد می بایست یک برنامه تمرینی مناسب برای خود فراهم کنید.
آزمون و خطا در کنار تجربه کردن تمامی حرکات تمرینی با استفاده از سیستم های مختلف تمرینی برای دستیابی به یک برنامه تمرینی عالی، امری غیر ممکن بنظر می رسد. پیشنهاد ما استفاده از تجربیات و برنامه های تمرینی قهرمانان دنیای پرورش اندام می باشد. بی شک تجربه قهرمانان راه گشا ما در دستیابی به رشد و پیشرفت عضلات در سال نو خواهد بود.

بدون شک دهه 90 دوران طلایی پرورش اندام بوده و هست، دورانی که نفرات برتر آن اگر در زمانی بجز آن دوران حضور داشتند، شانس اول مستر المپیا بشمار می رفتند. اواسط تا اواخر این دهه با سلطه حجم و چگالی بر بدنسازی همراه بود. یکی از اولین بدنسازانی که حجم و چگالی بهمراه جزئیات کامل در عضلات را بر روی استیج به نمایش می گذاشت کسی نبود جز کوین لورون، ملقب به ماشین عضله مریلند!

ماشین عضله مریلند با استخوان بندی کوچک جزئیات کاملی را همراه با سایز و حجم خیره کننده! کوین لورون در طول 12 سال حضور در رده حرفه ای توانست در 20 رقابت حرفه ای را تجربه کند که حاصل آن 2 قهرمانی در آرنولد کلاسیک و کسب یک مقام نائیب قهرمانی در رقابت مسترالمپیا سال 1992 بود.

کوین لورون، ماشین عضله مریلنداگر بخواهیم برای هر عضله در بدن یک اسطوره را نام ببریم، بدون شک کوین با چند عضله حیرت آور می تواند نمونه بی بدیل در دنیای پرورش اندام باشد. شاید عضلات بازو کوین همچون عضلات آرنولد و رونی از پیک و حجم فوق العاده ای برخوردار نباشد اما جزئیات کامل و نهایت تفکیک بین عضلات بازو و دلتوئیدش دلیل محکمی برای حضور در این بخش است.

ناگفته نماند که عضلات دلتوئید کوین از اولین قهرمان مسترالمپیا، لری اسکات تا آخرین قهرمان، شاون رودن (تا زمان نگارش مقاله) بی رقیب خواهد بود. توسعه عضلات دوسر بازو در کوین به حدی بود که به سختی می توان یک اینچ از دلتوئید تا آرنج را یافت که در آن عضله حضور نداشته باشد. در ادامه مقاله به برنامه تمرین کوین خواهیم پرداخت تا ببینیم چطور می توان به عضلاتی حجیم در ناحیه عضلات بازو (دوسر بازویی و سه سر پشت بازو) دست یافت.

نکات مهم تمرین از دید کوین:

  • همواره بیاد داشته باشید الویت با عضلات ضعیف تر است.
  • مدت زمان استراحت بین ست ها در حدود 60 ثانیه باید حفظ شود.
  • انقباض عضلات در اوج حرکت و حفظ آن به مدت دوثانیه اجباری می باشد.
  • حفظ فیگور بعد از تکمیل ست های مربوط به هر حرکت در جهت افزایش پمپاژ خون اجباری است.

اگر خواهان تغییر بازی به نفع خود هستید، موسیقی مورد علاقه خود را به همراه یک کمربند مناسب انتخاب کنید، چون امسال، سال تغییر شماست!

برنامه تمرین بازو هایی به سبک کوین لورون

تمرینات سه سر پشت بازو:

حرکتستتکراراستراحت
پشت بازو پرسی (پرس سینه دست جمع)46-860 ثانیه
پشت بازو دمبل خوابیده46-860 ثانیه
پشت بازو سیم کش با طناب41460 ثانیه
پشت بازو دمبل تک ایستاده41060 ثانیه

برنامه تمرین بازو هایی به سبک کوین لورون

تمرینات دوسر جلوبازو:

حرکتستتکراراستراحت
جلوبازو هالتر ایستاده5860 ثانیه
جلوبازو دمبل متوالی نشسته یا ایستاده41260 ثانیه
جلوبازو سیم کش ایستاده41260 ثانیه
جلوبازو دمبل تک تمرکزی (آرنولدی)41660 ثانیه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.