دانلود مجله بدنسازی و تناسب اندام علم و عضله – شماره اول

زمان مطالعه: 8 دقیقه

مجله علم و عضله شماره اول با یاری پروردگار در تاریخ 26 مرداد 1389 منتشر و در دسترس عموم علاقه مندان بدنسازی و تناسب اندام قرار گرفت. اولین تجربه تهیه و تالئیف نخستین مجله الکترونیکی رایگان دنیای پرورش اندام تجربه ای بزرگ برای تیم علم و عضله بود که هدفی جز ارتقاء سطح دانش ورزشکاران و مربیان این رشته پرطرفدار نداشت. جالب است بدانید تا به امروز و بعد گذشت 9 سال اولین شماره مجله بدنسازی و تناسب اندام علم عضله بیش از 150 هزار بار دریافت شده است. این دستاورد جز با همراهی شما مخاطبان و دوستان همیشگی علم و عضله بدست نمی آمد، همواره از داشتن مخاطبانی همچون شما به خود می بالیم.

همچنین در صورت تمایل به دریافت تمامی شمارگان مجله می توانید به صفحه دانلود مجله بدنسازی علم و عضله مراجعه کنید.

در ادامه به بررسی کوتاه مطالب منتشر شده در این شماره از مجله علم و عضله می پردازیم با ما همراه باشید.

بخش آغازین مجله علم و عضله شماره اول: اخبار دنیای بدنسازی

چهل و چهارمین دوره مسابقات آسیایی پرورش اندام و دومین دوره رقابتهای بادی کلاسیک قهرمانی آسیا از 14 تا 16 مرداد ماه 89 با حضور 100 ورزشکار از 25 کشور در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد. دوره قبل این رقابت ها در تایلند برگزار شد که ایران همچون ادوار گذشته عنوان قهرمانی در بخش مردان را به خود اختصاص داد. نکته جالب این رقابت حضور قهرمانان نام داری همچون یوسف کریمی، عباس عاقلی، زنده یاد بیت الله عباسپور، رضا باقرزاده و حسن رهنمائیان در دسته پرورش اندام بود که سرانجام با اورالی (قهرمان قهرمانان) بیت الله عباسپور و کسب افتخاری دیگر برای ایران  به پایان رسید.

main cover no1 workout2بخش دوم مجله علم و عضله شماره اول: تمرین

#جنگ های صلیبی علیه عضلات سینه

اگر بعد از مدت طولانی تلاش و تمرین هنوز در دستیابی به توسعه عضلانی در بافت سینه ناکام مانده اید زمان آن فرا رسیده که با برنامه ریزی دقیق و انتخاب صحیح حرکات تمرینی به جنگ عضلات ضعیق سینه بروید. در این مقاله با بهترین حرکات تمرینی و نحوه انجام صحیح حرکت و همچنین الویت بندی در انتخاب حرکات آشنا خواهید شد تا بتوانید براحتی از نقایص عضلات سینه برای همیشه عبور کنید. برای آشنایی هرچه بشتر با عضلات ناحیه سینه و نحوه عملکرد آن توصیه می کنیم مقاله آناتومی و نحوه عملکرد عضلات سینه را مطالعه کنید.

#معرفی قهرمانان: این قسمت “جی کاتلر”

اشاره کوتاهی به بیوگرافی و علایق قهرمان 4 دوره مسترالمپیا در کنار تاریخچه قهرمانی تا سال 2006.

# 4هفته تا بازوهای زرهی

عضلات بازو حجیم و چشم نواز! آیا به این جمله اعتقاد دارید که بازوی حجیم ویترین یک بدنساز بشمار می آید. اگر به این جمله باور دارید به شما می گوییم چطور با استفاده از حرکات ویژه در مدت زمان 4 هفته می توانید به عضلاتی این چنین دست یابید. پیروری از این برنامه تمرینی با الگو تمرینی پیشنهادی در کنار تغذیه کافی می تواند شما را در مدت زمانی کوتاه به این هدف برساند.

#چربی سوزی در وقت اضافه!

تا به امروز چه مقدار از زمان، هزینه و عمر خود را به امید سوزاندن چربی های انباشته شده در بدن را بر روی دستگاه های هوازی هدر داده اید؟ آیا نتیجه بدست آمده به اندازه کافی راضی ککنده بوده؟ یا شکست خورده یا ناامید شده اید؟

اگر همچنان به چربی سوزی و دستیابی به اندام ایده آل امیدوار هستید به شما تبریک می گوییم چون با مطالعه این مقاله می آموزید که چطور با بکارگیری 10 استراتژی از اصول چربی سوزی حتی در وقت اضافه هم به اندام ایده آل دست یافته و همچنان در مسیر باقی بمانید.

#ایروبیک و تخریب عضلات

از خرافه تا واقعیت. ورزش های هوازی چطور می توانند باعث از دست رفتن عضلات گران بهای ما شوند. اگر به اندازه کافی تیتر این مقاله نظر شما راجلب کرده است توصیه می کنیم این فرصت را از دست ندهید با مطالعه این مقاله از اتفاقات ناشی از تمرینات هوازی بیش از حد آشنا شده و با توصیه های ارائه شده در مقاله براحتی می توانید دو هدف را دنبال کنید. هدف اول چربی سوزی کنید بدون آنکه عضلات زیادی را از دست بدهید.

#انتخاب مسیر درست یا صحیح

تفاوت وزنه برداری و پرورش اندام را چگونه توصیف می کنید؟ اغلب مردم بدون آنکه تفاوت های این دو رشته ورزشی را بدانند بدنسازان را یک وزنه بردار می پندارند. فلکس ویلر قهرمان افسانه ای دنیای پرورش اندام در این رابطه این چنین می گوید: اغلب اوغات که در سمسنارهای مختلف شرکت می کنم ورزشگاران از من می پرسند چه مقدار وزنه ای را باید جابه جا کنند تا بتوانند به هدف شان دست یابند، در این موارد بهترین پاسخی را که می توان ارائه کرد این است که مقدار وزنه جا به جا شده اهمیتی چندانی ندارد زیرا زمانی که بدنساز برای رقابت بر روی استیج قرار می گیرد ملاک برتری از نظر داوران مقدار وزنه جابه جا شده توسط ورزشکار نبوده و تنها وجه تمایز مطالعه ادامه مقاله برای پی بردن به این نکته می باشد.

#کلاس آموزشی: این قسمت اسکوات و جلوپا

پایین تنه ای تنومند و ورزیده یا پایین تنه ای نحیف و لاغر، این است تفاوت بین یک بدنساز واقعی و یک بدنساز نمایشی! قرار گرفتن در هر هر یک از دسته بندی های فوق نشان دهنده شخصیت اصلی شماست. اگر شجاعت تحمل فشار، درد و ناتوانی را در خود می بینید شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم و در غیر این صورت از خیر مطالعه این مقاله گذشته و از بدنساز نمایشی بودن خود لذت ببرید. 🙂

main cover no1 nutritionبخش سوم مجله علم و عضله شماره اول: تغذیه

#اصول تغذیه برای تمرینات قدرتی

تا چه اندازه نسبت به دستیابی به تناسب اندام و رشد و توسعه عضلات خود جدی هستید. اگر در خود این جسارت و پشتکار را می بینید به شما می آموزیم که چطور با بکارگیری توصیه های علمی و عملی می توان به این هدف در کنار تمرین و تغذیه مناسب دست یابید و همچنان در مسیر موفقیت و پیشرفت باقی بمانید.

#بودن یا نبودن گوشت قرمز، مساله این است!

بدون شک گوشت قرمز اولین و اصلی ترین منبع پروتئینی برای ورزشکاران قدرتی بحساب می آید. با این حال بسیاری از ورزشکاران به دلایل مختلفی از مصرف این منبع پروتئینی عالی سر باز می زنند، در این مقاله ویژه به این مساله مهم می پردازیم که با اضافه کردن گوشت قرمز چه چیزی را دریافت و با حذف آن بدن را از چه چیزهایی محروم می سازیم.

#آمینو اسیدهای شاخه دار دوست داشتنی!

اگر از من بپرسید که در دنیای بی حد و مرز مکمل های غذایی تنها یک انتخاب خواهی داشت بدون هیچ معطلی انتخاب من آمینو اسیدشاخه ای یا همان بی سی اا خودمان می باشد. چرا؟ دلایل بسیاری برای این انتخاب دارم که در این چند سطر نمی گنجد اگر نظر شما جز این است شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنم چرا که مطمئن هستم بعد از آن انتخاب شما هم چیزی جز این نخواهد بود.

#ویتامن های محلول در چربی

به حد کافی از ویتامین ها در برنامه غذایی خود بهره می برید یا دقیق  تر بگویم با عملکرد ویتامین ها در بدن آشنایی دارید. اگر بدنبال کسب موفقیت در دنیای بدنسازی هستید باید بدانید که از چه ویتامینی برای چه کاری می توانید کمک بگیرید و با این کار براحتی عملکرد خود را بدون استفاده از داروهای نیروزا چندین و چند برابر ارتقاء دهید. در این مقاله با ویتامین های محلول در چربی و نحوه عملکرد آن آشنا می شویم.

#اهمیت آب و نوشیدنی های ورزشی و طرز تهیه آن ها

راحت ترین راه برای کسب انرژی خریدن و نوشیدن یک نوشابه انرژی زاست که امروزه همگان از افراد معمولی گرفته تا ورزشکار. این طرز فکر غالب افراد جامعه ماست. درست یا غلط برای کسانی که برای سلامت خود ارزشی قائل نیستند تفاوتی نمی کند، اما برای ورزشکاران و بویژه بدنسازان دانستن اهمیت نوشیدن آب و بدون جایگزین بوده این ماده حیاتی امری بدیهی بشمار می رود. در این مقاله با عوارض کم آبی آشنا شده و در ادامه به معرفی نوشیدنی های ورزشی و طرز تهیه آنها می پردازیم تا در کنار مصرف اب بتوانیم عملکرد ورزش در حین تمرین را افزایش دهیم. به شدت مطالعه آن را توصیه می کنیم.

#خواص اعجاب آور چای سبز:

مصرف چای سبز با وجود تبلیغات گسترده در جهت حفظ سلامتی و در برخی موارد کاهش وزن باز هم در بین خانواده ها آن طور که باید مرسوم نمی باشد.اما این اطمینان وجود دارد که با آگاهی هرچه بیشتر افراد از فواید این چای بیشتر به سمت مصرف این نوشیدنی با ارزش جذب می شوند. با مطالعه این مقاله به فواید بیشمار این نوشیدنی پی خواهید برد و بدون شک به یکی از پیروان پر و پا قرص آن بدل خواهید شد.

main cover no1 supp and steroidبخش چهارم مجله علم و عضله شماره اول: مکمل و داروهای بدنسازی

#سوماتروپین یا سوما از ابتدا تا به امروز

هورمون رشد یا سوماتروپین هورمون مشهور چربی سوزی در دوران کات. ترویج و در دسترس بودن این دارو دلیل اصلی بکارگیری در دنیای پرورش اندام می باشد. این که این هورمون تا چه اندازه بر فرآیند متابولیسم چربی یا چربی سوزی تاثیر گذار بوده و چه عملکردی بر روی ورزشکار دارد را می توان با مطالعه این مقاله به آن پی برد علاوه بر این با ساختار این هورمون، خواص فیزیولوژیکی، اثرات مابولیکی و اثرات جانبی  آن نیز آشنا خواهیم شد.

#قرص های معجزه آسا

مکمل های ورزشی هرگز شهرت زیادی بدست نمی آوردند مگر با تبلیغات گسترده. افزایش سطح آگاهی سلامت جامعه به واسطه تبلیغات درست یا نادرست مکمل های ورزشی و بزرگ نمایی در نتایج نهایی آن باعث شده تا مکمل ها حرف اول را در دنیای ورزش بزنند. این اتفاق باعث شد تا مکمل های دارویی و ویتامین ها به دست فراموشی سپرده شوند. در سال های نچندان دور پزشکان و متخصصان تغذیه ویتامین ها مکمل هایی از این دست را صرفا برای کمک به بیماران و مقابله با ضعف های جسمانی تجویز می کردنند اما با گذشت زمان و انجام تحقیقات بیشتر به تاثیرات بزرگ این قرص های کوچک در ورزشکاران پی برده و همواره مصرف آن را در رژیم های غذایی توصیه می کنند. در این مقاله نیز با ویتامین ها و موارد مصرف آن بیشتر آشنا می شویم.

#مکملی به نام کیوآنزیم

مکملی گمنام برای بازیابی ذخایر انرژی بدن بدون استفاده از وعده های مکرر غذایی در زمان کوتاه با بازدهی بالا. حجم کم و جابه جایی اسان برای ورزشکاران نیازمند انرژی در مسافرت یا دوران مسابقات. جزئیات بیشتر در مقاله.

main cover no1 womenبخش پنجم مجله علم و عضله شماره اول: بانوان

#نکات دستیابی به وزن ایده آل

باور ها و شایعات بسیاری درباره رژیم های لاغری بانوان در جهت دستیابی به تناسب اندام بحدی در جامعه رواج پیدا کرده که نکات اصلی نادیده گرفته می شود، در این مقاله به این نکات می پردازیم.

#مکمل های ورزشی ویژه بانوان

توانایی افزایش کارایی بدن بواسطه مصرف مکمل های غذایی بر هیچ ورزشکاری پوشیده نیست. اما انتخاب و بکارگیری مکمل های ورزشی با در نظر گرفتن تفاوت های ژنتیکی بین آقایان و بانوان نقطه تعیین کننده موفقیت یا شکست  ورزشکار می باشد. با در نظر گرفتن این تفاوت ها است که می توان بهترین مکمل های غذایی را برای انتخاب در سبد خرید قرار داد، در این مقاله به بهترین و موثرترین مکمل های غذایی ویژه بانوان می پردازیم.

#55 روش برای کاهش 100 کیلوکالری در روز

دستیابی به تناسب اندام و خلاصی از شر چربی های اضافی بدن تنها با کاهش کالری مصرفی و افزایش کالری سوزی در بدن امکان پذیر می شود. برای دستیابی به این دو هدف روش های گوناگونی وجود دارد که ما در این مقاله 55 روش موثر در جهت کاهش 100 کیلو کالری را معرفی می کنیم.

#میخوام برنزه شم!

تغییر رنگ پوست برای رسیدن به حسی بهتر یا پیروی از مد روز می تواند دلیل بسیاری از بانوان برای برنزه کردن پوست باشد، دلیل هرچه که باشد تفاوتی نمی کند با شناخت ساختار پوست و اثرات برخورد نور خورشید بر بدن می توانید راهکارهای ایمن تری را برای برنزه کردن پوست امتحان کنید یا حداقل از میزان آسیب های وارده کاسته و ایمن تر به هدف خود دست یابید.

سوالات بانوان در دنیای بنسازی

با در نظر گرفتن ویژگی های بانوان و تفاوت ژنتیکی در جنس مخالف همواره سوالات متععدی در این زمینه مطرح شده و قالبا پاسخی قانع کننده با مبنای علمی مطرح نمی شود. در این مقاله به چند سوال پرتکرار ولی مهم می پردازیم و سعی داریم پاسخی در خور از نظر علوم ورزشی را مطرح کنیم.

دانلود مجله بدنسازی علم و عضله شماره اول

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.